«Порятуємо бджолу – порятуємо планету!»
До відома пасічників та керівників ФГ, ФОП та інших причетних осіб:
зауважуємо що є випадки мору бджіл на території нашої громади!, тож з метою недопущення потрави бджолосімей, нагадуємо про суворе дотримання фермерами таких основних заходів :
1) за три дні до проведення обробки рослин повідомляти всі громади на відстані до 10 км про час, місце, спосіб обробки, назву хімічного засобу та культуру, що обробляється, свої контактні дані;
2) застосовувати лише препарати, дозволені Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів;
3) проводити хімічну обробку тільки у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл, при мінімальних висхідних повітряних потоках, за швидкості вітру до 4 м/с, або - у похмурі прохолодні дні з температурою повітря нижче +10 °C.
4) заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
В свою чергу, власники пасік зобов’язані:
1) забезпечити пасіки обладнанням для ізоляції вильоту бджіл з вулика;
2) своєчасно вивезти бджолині сім’ї у безпечне місце у разі попередження про хімічну обробку полів;
3) повідомляти місцеві державні адміністрації або органи місцевого самоврядування про місце перебування пасіки під час кочівлі.
Бджоли дуже чутливі до отруйних речовин і швидко втрачають імунітет. Через нестачу бджіл сильно падають врожаї найбільш поширених овочевих і садових культур.
Додатково інформуємо що причин для масової загибелі бджіл може бути кілька. При цьому часто відбувається поєднання різних факторів.
● Перша причина — патогенні мікроорганізми та захворювання бджіл (зокрема вароатоз, що зумовлений кліщем Вароа).
● Друга причина — харчовий стрес, що призводить до зниження імунітету бджіл. Такий стрес може виникати в комах через неправильний догляд та зменшення біорізноманіття рослин, скорочення кормової бази.
● Третя причина — високотоксичні пестициди та неправильне використання будь-яких ЗЗР, адже це може спричинити безпосередньо отруєння льотних бджіл.
● Інші чинники — агресивність бджіл інших порід, вплив магнітних частот сучасних засобів зв’язку тощо.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, що передбачено статтею 39 Закону України «Про бджільництво».
Бджоли є біоіндикаторами нашого часу і життєво важливі для біорізноманіття.
Пам’ятаймо про взаємну відповідальність під час хімічних обробок полів та кочівлі бджіл!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)