Гарна книга – справжнє свято!
Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга – твій насущний хліб.
Тож зачерпни із неї і напийся,
Снаги, що в серці залишає слід.
В Україні щорічно, в останній тиждень березня, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Свято книги – не нове. Воно було започатковане у 1943 році з ініціативи російського дитячого письменника Льва Кассіля під назвою «Книжкові іменини». Ціль цього свята полягала в тому, щоб у важкий воєнний час, спонукати дітей до читання книги, бо вони – майбутнє країни. Адже книга для дитини – основа розумового розвитку, запорука творчого мислення, пошуку нових ідей. У всі віки книга була і залишається джерелом знань і мудрості людської. Тому це свято має своє продовження і у час незалежної України . З 22 лютого 1993 року воно відзначалось як Тиждень дитячої та юнацької книги, а з 2009 року – Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Традиційно тиждень дитячого читання пройшов з 26 березня по30 березня у публічно-шкільній бібліотеці с.Золочівка під назвою «Книга – читання – успіх!» Гасло тижня «Ти можеш не читати – ми читаємо тобі!».
Перший день «Інформаційний». І розпочався він з урочистої лінійки «Книга – джерело знань. Цікаві факти з історії книги», яку підготували разом із бібліотекарем учні 9, 6 та 1 класів. Бібліотекар представила учням та вчителям Золочівської школи виставку «Книга творить людину» за розділами: «Діти і батьки – читають залюбки», «Була собі казка», «Словники твої друзі».
Другий день – «Літературний». У цей день бібліотекар ознайомила учнів молодших класів із книжковою виставкою «В країні цікавих книг» та разом читали книги: Василя Сухомлинського «Вогник у вікні», Олени Лимич «Мура-Гламура», Марії Чумарної «Нев’янучі плоди», «Біблія для дітей», «Найкращі казки України», «Відгадайко». Діти з задоволенням обговорювали і аналізували прочитане. Тільки так, слово надруковане на сторінках книги, допоможе дітям зростати вихованими, працьовитими, хорошими людьми.
Третій день «Мелодія слова у серці бринить» був присвячений Міжнародному дню поезії. Зокрема поезії про книгу, про працю, про добро. Вероніка Швець читала вірш Богдана Ігоря-Антонича «Книга», Ольга Бончковська – вірш Миколи Сингаївського «Дощ із краплі починається». Активними учасниками цього дня були також учні 2-4 класів, які читали вірші Людмили Суворової та Марії Чумарної.
Четвертий день – «Казковий». Учні 4 класу підготували інсценізацію казочки «Півник і двоє мишенят», а учні 2 і 3 класу – вірші і прислів’я за темою «Світ довкола – мудра казка». Слід зазначити, що маленькі актори: Назар Токар, Надія Швець, Анастасія Кубічек, Вікторія Андрощук дуже відповідально віднеслися до своїх ролей і показали чудову повчальну українську народну казочку для учнів школи.
П’ятий день – «Інтелектуальний», який став своєрідним підсумком як хто читає і скільки читає. Конкурс-гра «Кмітливі і начитані» проходив у два етапи. Перший – серед учнів 1-4 класів, другий – серед учнів 6-9 класів. Команди «Читайликів» і «Книголюбів» вирішували цікаві розвиваючі завдання: «Розминка» – відгадай загадку, «Відгадай казочку читаючи її уривок», «Продовж прислів’я», «Літературний алфавіт» – назвати на кожну літеру алфавіту літературного героя, «Слово в слові», «Прокажи скоромовку», «Знайди назви у словах», «Літературні грінки», «Ерудити», «Конкурс капітанів». Відповідаючи на запитання, кожен маленький читач зрозумів, що читати потрібно більше. Недаремно народна мудрість стверджує всім відому істину: «Хто багато читає – той багато знає».
Тиждень книги – це справді свято. Маленьке свято вірного і мудрого друга – книги. Так хочеться, щоб діти зрозуміли, що читання – найкраще навчання. По закінченню свята, кожен бажаючий міг вибрати книгу із книжкової виставки, що діяла протягом тижня і прочитати її.
Бібліотекар с.Золочівка Р.Циганюк
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)